Każdy biznes ma uśpiony potencjał.
My wiemy, jak go ożywić.

O nas

logo

to wiedza i doświadczenie oraz profesjonalna kadra księgowych, kadrowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów, konsultantów biznesowych, specjalistów w zakresie podatków oraz partnerów instytucjonalnych otoczenia biznesu. To tworzy paletę nowych możliwości dla Twojej firmy.

Stworzyliśmy dla Ciebie pełne wsparcie biznesowe i odciążymy Cię w najważniejszych obszarach działalności Twojej firmy – usługach księgowych, obsłudze kadrowej, udzielimy wsparcia finansowego, doradzimy w sprawach podatkowych i prawnych. Mamy ogromne doświadczenie we wsparciu przedsiębiorstw transportowych, potrafimy rozwiązywać jego specyficzne problemy. Doradzimy w wyborze leasingu, znajdziemy najtańsze ubezpieczenie. Dodatkowo skoordynujemy dla Ciebie usługi BHP, PPOŻ i RODO. Masz problemy z płatnikami? Opracujemy dla Ciebie proces windykacji Twojego dłużnika. Jesteśmy z Tobą w czasie wszystkich kontroli i sporów na każdym etapie postępowania.

PARTNER W BIZNESIE​

Partner w biznesie

KOMPLEKSOWOŚĆ​

Kompleksowość

WIRTUALNE BIURO​

Wirtualne biuro

24/H DOSTĘP DO ARCHIWUM DOKUMENTÓW

Księgowość​
Jeśli prowadzisz firmę, masz obowiązek ewidencjonować dokonywane operacje gospodarcze. To, jaki sposób ewidencji będziesz stosował, zależeć będzie od formy prawnej, w jakiej działa firma oraz osiąganego rocznego przychodu. Zapewniamy Ci obsługę w zakresie wszystkich modeli dokumentacji księgowej.

Żebyś spał spokojnie i był pewny, że rozliczenia podatkowe zostały sumiennie wykonane, wyślemy Ci za każdym razem sms potwierdzający prawidłowe przyjęcie dokumentacji miesięcznej przez US i ZUS. Wiemy, że nie chciałbyś być zaskoczony wielkością podatku podaną w dniu zapłaty. Oszczędzamy Twoje pieniądze i dbamy o optymalizację podatkową, dlatego przewidywane wysokości podatku dochodowego i VAT będziesz znał do 10 dnia każdego miesiąca. Będziemy Cię reprezentować przed Urzędem Skarbowym i ZUS.

Dlaczego BizzLife? Bo to kompleksowe i praktyczne rozwiązania dla biznesu.
Kadry
Sprawy kadrowe w dzisiejszym rynku pracy, są niezmiernie ważne. Terminy szkoleń BHP, coraz to nowe obowiązki pracodawcy w zakresie prawa pracy, to ogrom Twojej pracy i zaangażowania. Żebyś mógł to zrobić dobrze i być pewnym, że wszystko jest ok, powinieneś ciągle się szkolić i doskonalić w tym zakresie, zamiast skupić się na swoim biznesie. Przekaż nam ten obszar. Znamy się na tym i ciągle pogłebiamy tę wiedzę.
Wsparcie finansowe
Niemal każdy przedsiębiorca dążąc do rozwoju swojej firmy, potrzebuje na pewnym etapie finansowania zewnętrznego. Prowadząc dla Ciebie księgowość znamy specyfikę Twojego biznesu i pomożemy Ci wybrać sposób finasowania pod kątem optymalizacji podatkowej, specyficznych potrzeb Twojej firmy i branży, w której działasz. Wychodząc od Twoich potrzeb zdobędziemy z rynku najlepsze oferty dla Ciebie.
Prawo przedsiębiorstwa
Nazwaliśmy ten dział PRAWO PRZEDSIĘBIORCY, mimo, że nie ma takiego kodeksu, ani tak nazwanej ustawy. A, jednak przedsiębiorca musi poruszać się biegle w ogromnej ilości ustaw, znać ciągle zmieniające się prawo, dostosowywać się do niego i wyprzedzać konsekwencje, które niosą dla przedsiębiorcy nowe przepisy.
Wsparcie transportu
Transport to jedna z dziedzin biznesu w Polsce, która jest najbardziej obarczona wymogami prawnymi. Doskonale o tym wiemy, mamy doświadczenie w transporcie od pracy w firmie rodzinnej, po własną dużą firmę budowlaną i transportową. Transport znamy od strony przedsiębiorcy, księgowego i kadrowego. To ogrom wiedzy i doświadczenia, które pracują dla Ciebie.
Inne
Poprzedni
Następny
Księgi rachunkowe

To najbardziej złożona forma ewidencji. Do prowadzenia ewidencji księgowej w formie pełnej księgowości zobowiązane są to np. spółki handlowe (np. spółki kapitałowe jak: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna bez względu na wielkość przychodów). Obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości dotyczy także osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 2 mln euro.

Księga przychodów i rozchodów

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów służy do ewidencjonowania dla celów podatku dochodowego przychodów i kosztów (wydatków). Przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy jednocześnie spełniają dwa warunki:
- przychody ze sprzedaży za poprzedni rok były niższe niż równowartość 2 mln euro
- są opodatkowani na zasadach ogólnych (18% i 32%) lub liniowo (19%).

Ryczałt ewidencjonowany

Stosowana jest w przypadku ryczałtu ewidencjonowanego. Jest uproszoną formą prowadzenia księgowości. Prowadzi się ją odrębnie na każdy rok podatkowy. W ewidencji przychodów ujmuje się wyłącznie przychody z pro­wadzonej działalności gospodarczej. Nie ma natomiast potrzeby ewidencjonowania kosztów.

Zakładanie działalności

To najbardziej złożona forma ewidencji. Do prowadzenia ewidencji księgowej w formie pełnej księgowości zobowiązane są to np. spółki handlowe (np. spółki kapitałowe jak: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna bez względu na wielkość przychodów). Obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości dotyczy także osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 2 mln euro.

Akta pracownicze

Kompletujemy i prowadzimy jasno i przejrzyście akta pracownicze na wszyskich stanowiskach.

Elektroniczna kartoteka danych osobowych

Abyś mógł w każdej chwili mieć dostęp do danych swoich pracowników prowadzimy Elektroniczną Kartotekę Danych Osobowych. W każdej chwili, niezależnie od świąt, urlopów, czy późnej pory możesz online zajrzeć do każdego dokumentu.

Umowy

Dbając o twoje prawne bezpieczeństwo i wychodząc z interesów Twojej firmy przygotujemy umowy o pracę, umowy cywilnoprawne, sporządzimy regulaminy, obwieszczenia.

Lista płac i ewidencja czasu pracy

Abyś Ty i Twoi pracownicy mieli poczucie poprawności wszelkich wyliczeń płacowych sporządzimy ewidencję czasu pracy i listy płac.

Spory

Czasami mimo wszelkiej staranności zdarzą się spory z pracownikami w Urzędach i Sądzie Pracy. Zapewnimy Ci wsparcie w sporach z pracownikami na każdym etapie postępowania i zminimalizujemy ryzyko roszczeń.

Zus

co miesiąc sporządzimy i przekażemy do ZUS deklaracje Twoje i Twoich pracowników. Zgłosimy nowe zatrudnienie i wyrejestrujemy pracownika po rozwiązaniu umowy o pracę. Dlaczego BizzLife? Bo to kompleksowe rozwiązania kadrowe dla Twojej firmy.

Leasing

Potrzeby Twojej firmy są indywidualne i to tych potrzeb powinna być dopasowana umowa leasingowa. Tylko, że Ty masz swój biznes i nie musisz znać się na leasingu, a leasingodawcy chcą sprzedać swoje standardowe oferty, a nie występować do swojego zarządu po odstępstwa od umowy dla Ciebie. My znamy się na LEASINGU i znamy Twoją firmę. Potrafimy zawalczyć o dobrą ofertę i korzystną dla Ciebie umowę, która np. uwzględnia sezonowość w Twojej firmie.

Ubezpieczenia

Cała działka ubezpieczeń majątkowych w firmie, to jeden z tematów, do których trzeba się przygotować i bardzo dobrze znać warunki poszczególnych ubezpieczeń, lub… płacić drożej. Zostaw to nam, w Twoim imieniu znajdziemy kilku wiarygodnych ubezpieczycieli, którzy mają niedrogie polisy, ale również mają doskonałą opinię obsługi szkód i wypłat odszkodowań. Nietrudno jest kupić tanio polisę, trudno jest otrzymać odszkodowanie w razie szkody. UBEZPIECZENIA bierzemy na siebie!

Kredyty

Jeśli kiedykolwiek brałeś kredyt, to wiesz, jaka to ciężka praca. Odciążymy Cię w całej papierkowej robocie. Znając doskonale Twoją firmę, będziemy mogli pomóc Ci wybrać najlepszy sposób finansowania inwestycji czy działalności bieżącej, uwzględniając optymalizację podatkową. Znajdziemy najlepsze oferty KREDYTOWE, wypełnimy wnioski i znajdziemy najtańsze zabezpieczenia kredytów.

Faktoring

Praktyką w niektórych branżach są wydłużone terminy zapłaty. Powoduje to zatory płatnicze i wytrąca firmy z płynności finansowej. Jeśli zdecydujesz, że chciałbyś usprawnić spływ gotówki, znajdziemy najlepszy FAKTORING, który przywróci płynność finansową w Twojej firmie.

Prawo podatkowe

- Nasi specjaliści przeprowadzając audyt podatkowy zweryfikują poprawność rozliczeń podatkowych oraz opracują indywidualne rozwiązania w zakresie optymalizacji podatkowej, - zaopiniujemy umowy i inne dokumenty pod kątem skutków prawnych i podatkowych, - przygotujemy wnioski o udzielenie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego, - Nasi prawnicy będą Państwa reprezentować w postępowaniach przed organami podatkowymi, a także przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych. Przygotujemy odwołania, skargi oraz inne pisma w ramach tych postępowń. - Biegli rewidenci przeprowadzą dla Ciebie roczne badanie roczne sprawozdania finansowego.

Prawo gospodarcze

- dobieramy najbardziej optymalną formę prawną, bioraca pod uwagę specyfikę planowanej działalności, - pomagamy w rejestracji działalności gospodarczej jednoosobowej oraz spółek, załatwiamy wszelkie formalności z tym związane, - wspieramy w procesie przekształcenia, połączenia i podziału spółek prawa handlowego, - przeprowadzimy Cię przez proces sukcesji w Twoim przedsiębiorstwie, - oferujemy pomoc w uzyskaniu zezwoleń i koncesji niezbędnych do prowadzenia działalności, - wypełnimy za Ciebie wnioski o dofinansowanie działalności gospodarczej przez UP, - masz problem z dłużnikiem? Nasi prawnicy przygotują wezwanie do zapłaty i skonstruują pozew sądowy.

Prawo pracy

- proponujemy Państwu audyty prawny pod kątem poprawności istniejących już dokumentów, regulaminów oraz sposobu prowadzenia akt pracowniczych, - zaczynasz prowadzenie działalności gospodarczej? przygotujemy dokumenty związane z zatrudnieniem, opracujemy regulaminy pracy i wynagradzania oraz regulamin ZFŚS, - przygotujemy oświadczenia dotyczące zakończenia stosunku pracy.

Rozliczenia czasu pracy kierowców

Przygotujemy niezbędną dokumentację zwiazaną z zatrudnieniem kierowcy zawodowego i jego wynagrodzeniem. Każdego miesiąca sporządzimy ewidencję czasu pracy. Dzięki nowoczesnym programom zweryfikujemy naruszenia, obliczymy płacę minimalną i delegacje tak, abyś mógł spać spokojnie.

Szkolenia

Twoi kierowcy potrzebują uzupełnić wiedzę z zakresu czasu pracy kierowców? Zorganizujemy dla nich szkolenie w tym zakresie. Współpracujemy z jednostkami przygotowanymi do szkolenia w zakresie uzyskania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych, Świadectwa Kwalifikacji, szkoleń BHP i badań Psychotechnicznych.

Doradztwo merytoryczne oraz porady prawne

Na Twoje życzenie przeprowadzimy audyt wewnętrzny w Twojej firmie transportowej oraz przygotujemy Cię do kontroli ITD. W razie konieczności sporządzimy niezbędne pisma oraz będziemy reprezentować Twoją firmę podczas kontroli na drodze oraz na wszystkich etapach postępowania. Gdy dzieje sie coś złego - możesz wykonać do Nas telefon interwencyjny.

RODO

To najbardziej złożona forma ewidencji. Do prowadzenia ewidencji księgowej w formie pełnej księgowości zobowiązane są to np. spółki handlowe (np. spółki kapitałowe jak: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna bez względu na wielkość przychodów). Obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości dotyczy także osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 2 mln euro.

BHP

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów służy do ewidencjonowania dla celów podatku dochodowego przychodów i kosztów (wydatków). Przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy jednocześnie spełniają dwa warunki:
- przychody ze sprzedaży za poprzedni rok były niższe niż równowartość 2 mln euro
- są opodatkowani na zasadach ogólnych (18% i 32%) lub liniowo (19%).

Ewelina Oleksiewicz

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Rachunkowośc i podatki”. Posiadam Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń w zakresie księgowości, jednak największą szkołą była dla mnie własna działalność gospodarcza i praktyka księgowa.

Wyrosłam w rodzinie przedsiębiorców. Od najmłodszych lat przyglądałam się rodzicom, którzy z poświęceniem budowali swoją markę. Nauczyli mnie, że w biznesie potrzebna jest niezłomność, cierpliwość, ale przede wszystkim wielka odwaga. Uświadomili mi, że budowanie firmy to trudny proces, który jednocześnie daje olbrzymią satysfakcję. Z takim doświadczeniem i nastawieniem założyłam z mężem pierwszą działalność – Firmę EMAR, którą z powodzeniem rozwijaliśmy przez kilkanaście lat. Wyniosłam z tego czasu olbrzymie doświadczenie w zakresie księgowości, finansów, zarządzania firmą, jak również szeroką znajomość branży transportowej. Równolegle prowadziłam ksiegowość w spółkach i jednoosobowych działalnościach gospodarczych.

Mogłabym na tym poprzestać, ale chęć bycia kobietą niezależną sprawiła, że w 2017 roku podjęłam decyzję o rozpoczęciu działalności transportowej jako samodzielny podmiot. Dzisiaj moja firma jest nowoczesną, prężnie rozwijającą sie firmą transportowo-spedycyjną.

Jednak lwią cześć mojego życia zawodowego spędziłam ujmując biznesowe życie w księgowe ramy. Zawód księgowej łączę z byciem aktywnym przedsiębiorcą, dlatego znam potrzeby biznesu w każdym aspekcie. Moja fachowa wiedza i wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalna grupa współpracowników, to Twoje realne wsparcie w zakresie księgowości, kadr i wszelkich działań okołobiznesowych.

To jest właśnie geneza powstania BIZZLIFE, która tworzy kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.